Aktualizacja i korekty skórek Warehouse i Asylum dla Prestashop

Ze względu na zmieniające się standardy technologii internetowych m.in. mark’upu HTML, algorytmów wyszukiwarek oraz pojawiania się kolejnych rozwiązań i aplikacji takich zwłaszcza social media jak Facebook czy Twitter, w celu zachowania ergonomii pracy i wysokiego punktowania przez algorytmy wyszukiwarek należy aktualizować skórki sklepów i stron internetowych.

Jednym z rozwiązań jest oparcie się o komercyjnie dostępne skórki które mają dłuższą historię. W przypadku PrestaShop jedne z najpopularniejszych skórek to skórki Warehouse oraz Asylum.

Skórka Warehouse zrealizowana ze zgodnością z HTML5 jest skórką responsywną. Skórka Asylum wspiera standard AMP. Obie skórki są obecne na rynku ponad 9 lat i regularnie aktualizowane.

Oparte są o Elementor czyli rozszerzają możliwości sklepu PrestaShop o możliwość edycji układu frontowej części sklepu. Zawieraja take dodatkowe funkcjonalności jak moduł bloga, wsparcie dla rozbudowanego menu, przeglądarkę slajdów tzw. slider i inne.

Istotnym uwarunkowaniem korzystania z takich skórek jest konieczność ich aktualizacji w połączeniu z przenoszeniem wcześniej naniesionych zmian na nowe wersje itp. Mogą także posiadać pewne błędy lub niedopasowanie w szczególnych zastosowaniach klienta właściciela sklepu.

W oparciu o nasze doświadczenie oferujemy:

  • korekty SEO dla sklepów opartych o Warehouse i Asylum (szablony, linkowanie, eliminacja błędów CSS itp),
  • aktualizacje do nowych wersji skórek,
  • przenoszenie kastomizacji klienta ze starszych wersji.

W razie zainteresowania zapraszamy do kontaktu: m.moraczewski@programistaphp.com.pl