Programista Shoper - modyfikacje i wdrożenia sklepu internetowego

Shoper – sklep internetowy

Shoper (R) to platforma sprzedaży elektronicznej (e-commerce), oferowana firmom chcącym prowadzić sprzedaż za pomocą sklepu internetowego w modelu SAAS – Software as a Service. Oprogramowanie udostępniane jest na infrastrukturze firmy go rozwijającej i utrzymującej co wiąże się z szeregiem korzyści i uwarunkowań. Możliwa także jest konfiguracja oraz pewne modyfikacje sklepów Shoper tj. wyglądu oraz funkcjonalności we własnym zakresie.

Rozwiązanie to nadaje się szczególnie dla tych przedsiębiorców czy firm handlowych, których potrzeby skupiają się głównie wokół prowadzenia sprawnego katalogu produktów z aktualizowanym markup’em HTML zgodnie z bieżącymi trendami, koszyka, stabilnych integracji z dostawcami usług internetowych jak płatności, wysyłki, aukcji internetowych, integracjami z oprogramowaniem magazynowo-sprzedażowo-księgowym dla MSP (małych i średnich firm) czy ERP  itp. Dla porównania oprogramowanie otwarte Prestashop jest bardziej atrakcyjne dla tych firm, którzy definiują szczególne  wymagania np. wyspecjalizowanych funkcjonalności wokół procesu sprzedaży, konfiguratorów produktów, nietypowych zmian wizualnych ingerujących w strukturę szablonów Shoper. Z kolei platforma WooCommerce dla WordPress, może się lepiej sprawdzić w zintegrowanych portalach, w których sklep internetowy nie jest centralnym elementem, zawierają forum, system prezentacji treści lub inne specjalizowane aplikacje itp.

W przypadku sklepów Shoper właściciel sklepu po poniesieniu kosztów wykonania i uruchomienia wnosi opłatę miesięczną za utrzymanie sklepu, natomiast w przypadku sklepów Prestashop czy WooCommerce najczęściej po jego wykonaniu właściciel płaci za hosting, jeśli nie podpisze umowy SLA na utrzymanie/opiekę nad sklepem. Ze względu na model sklepu skupiony wokół katalogu produktów, rozwiązanie to daje szereg korzyści dzięki naturalnej tendencji dostawcy oraz współpracujących innych usługodawców do realizacji i utrzymania funkcjonalności i integracji, modułów, aplikacji czy inaczej dodatków realizujących przysłowiowe 80% najczęściej występujących potrzeb związanych z prowadzeniem sklepu internetowego.

Platforma udostępniana jest w różnych pakietach, pozycjonowanych m.in. ilością produktów, wielkością rocznego transferu, ilością miejsca na pliki, dostępnością integracji, pierwszeństwem zgłoszeń itp. Możliwe jest także prowadzenie sklepu w oparciu o Shoper na licencji indywidualnej.

Oferujemy wsparcie w zakresie sklepów działających na platformie Shoper (nieautoryzowana 3-cia strona):

  • konfiguracja sklepu,
  • wprowadzanie i utrzymanie produktów,
  • konfiguracja dodatkowych modułów i integracji,
  • modyfikacje i programowanie w oparciu o szablony oraz dostępne REST API (CSS,LESS,JS,Smarty,PHP),
  • optymalizacja i pozycjonowanie sklepu on-page i off-page m.in. seo-copywriting, link-building etc.
  • inne