Dedykowany moduł sprzedaży wiązanej (custom cross-selling)

Bytomasz

Dedykowany moduł sprzedaży wiązanej (custom cross-selling)

Korzyści z cross-sellingu

Częstą potrzebą w sklepach internetowych jest prezentowanie na karcie produktu produktów powiązanych. Mogą to być produkty z tej samej kategorii, produkty z tej samej serii, produkty komplementarne (jak np. żarówki do lamp, spodnie do koszul o tym samym kolorze i z tego samego materiału) i będące w innej relacji. Ułatwia to użytkownikowi nawigację, informuje go o produktach powiązanych, skraca czas złożenia zamówienia, więc w rezultacie ma to wpływ na zwiększenie sprzedaży w sklepie.

Prestashop oferuje standardowe moduły prezentujące inne produkty z tej samej kategorii, czy też produkty powiązane ręcznie za pomocą narzędzia w panelu administracyjnym. Istnieją też płatne moduły o większych możliwościach.

Swoboda dedykowanego algorytmu

Duża różnorodność typu relacji w połączeniu z bardzo licznym asortymentem stwarza potrzebę swobodnego kształtowania algorytmu doboru produktów powiązanych, co niekoniecznie może być możliwe do zrealizowania za pomocą gotowych, w dużym stopniu konfigurowalnych, jednakże w pewien sposób ograniczonych modułów gotowych.

Aby wyjść naprzeciw tym wymaganiom, stworzyliśmy autorski moduł, który może zostać swobodnie dostosowany do charakteru relacji prezentowanego produktu, z produktami powiązanymi.

W razie zainteresowania zapraszam do kontaktu tomasz@programistaphp.com.pl.

Więcej: Programista Prestashop

About the author

tomasz administrator